FAQ

Masz pytania odpowiemy na nie!

Jedynie poprawny sposób montażu szkła gwarantuje jego długą żywotność. Należy pamiętać, że tafla powinna zostać osadzona w sposób delikatny – tak by nigdzie jej nie uszczerbić. Ponadto nie można zapominać o dbaniu o szkło. Niezastosowanie się do powyższych wskazówek grozi pęknięciem oraz krótszym czasem eksploatacji szkła.

Szkło Optiwhite posiada mniejszą zawartość żelaza, dzięki czemu nie posiada zielonkawego zabarwienia i większą przejrzystość. Obie pokazane tafle szkła mają 10mm grubości. Tafla szkła Optiwhite ma wymiary 16x16cm, a szkła Float 14,5x15cm. Obie tafle leżą na białej kartce papieru lub bezpośrednio na sobie.

Szkło lacobel kosztuje w granicach 150 złotych za metr kwadratowy. Jest to kwota przybliżona, która może wzrosnąć, jeśli zdecydujesz się na dekoracyjne szlifowanie krawędzi czy zdobienie wybraną grafiką. Na wycenę wpływa też grubość lacobelu, jak również przygotowanie otworów pod gniazdka elektryczne.

Dobrym wyborem jest szarość lub czerń, warto postawić na lacobel w takim właśnie odcieniu. Dzięki temu całe wnętrze będzie niezwykle harmonijne i spójne. Jakie jeszcze kolory wspaniale podkreślą biel? Z pewnością będzie to czerń, wszelkie odcienie zieleni, różu czy niebieskiego, a także subtelne pastele.

Lacobel to również świetny pomysł na szkło do ścianek działowych. Na przykład między kuchnią a salonem, czy w łazience, jako odgrodzenie wanny od drzwi wejściowych. W tym wypadku świetnie sprawdzi się lacobel matowy. Jego ogromną zaletą jest tutaj łatwość w utrzymaniu czystości.

Panele szklane przykleja się do ściany przy użyciu silikonu przeznaczonego do montażu szkła i luster. Wówczas musisz równomiernie rozprowadzić silikon na ścianie, a następnie docisnąć panele do podłoża. Aż do wyschnięcia silikonu ułożone elementy warto zabezpieczyć deseczkami lub taśmami malarskimi.