LACOBEL MATOWY

Lacobel matowy – to zmatowione hartowane szkło

Lacobel matowy to szkło, które w postaci koloru metalic to od dawien dawna najbardziej doceniany kolor który jest propozycją dla tych, którzy poszukują do wnętrz mniej połyskujących szklanych powierzchni. Szkło Metaliczne podobnie jak Lacobel jest szkłem lakierowanym, ale charakteryzuje się elegancją i satynowym wykończeniem. Komponuje się z różnego rodzaju materiałami które są używane do projektowania współczesnych wnętrz. Kusi delikatnością i przyciąga wzrok, dyskretnie odbija światło.

Lacobel satynowy metalic

Lacobel matowy w swoim rodzaju jest szkłem o wysokim połysku. Kolekcja metalac posiada jednostronne matowe wykończenie. Oryginalny efekt zmatowienia został uzyskany przez kwas, który zagłębił się w głąb tafli. Dzięki nowoczesnej technologii kolorowe szkło uzyskało satynową powierzchnię. Technika trawienia kwasem pozwoliła uzyskać atrakcyjną i łagodną ziarnistość szkła. Ten proces przemysłowy gwarantuje regularne, jednolite wykończenie. Walory estetyczne oraz jakość sprawiają, że materiał zyskał liczne zastosowanie w przemyśle meblarskim. Kolor metalac można podziwiać w gotowych elementach wnętrz tj. drzwi, szafy, stoły, regały, płyty ścienne i innych. Szkło lakierowane koloru satynowego metalac możemy wyróżnić w 12 różnych odcieniach kolorystycznych. Paleta koloru oferuje barwy metaliczne, złote i srebrne. Natomiast w tej grupie kolorów dodatkowo występują 3 rodzaje luster satynowanych.

„SAFE” w warstwie metalic

Satynowane szkło metalac podobnie jak Lacobel jest dostępne w wersji o podwyższonym bezpieczeństwie. Lakierowaną powierzchnię pokrywa folia z polipropylenu, zapewnia ochronę tafli przed zarysowaniami i wilgocią. Spełnia funkcję ochronną w sytuacji stłuczenia szklanej powierzchni. Odłamki szkła powstałe w wyniku uszkodzenia pozostaną przyklejone do folii która znajduje się w tafli.

Przyjazny naturze satynowy metalic

W przypadku szkła Lacobel i metalac, oba materiały podczas lakierowania są przyjazne środowisku. Chemia jaka jest zastosowana podczas produkcji i obróbki szkła zostają zobojętnione. dzisiejsza technologia nakładania lakieru zapewnia super dostosowane farby do szkła które dobrze przylegają, dzięki czemu oferowany produkt ma jednolite wykończenie.