CECHY LACOBEL

Lacobel to piękno

Lacobel służy do zastosowań wyłącznie wewnątrz budynków. Dekoracja wnętrz z użyciem lakierowanych tafli stanowi czystą przyjemność. Szklane odbicia lustrzane tworzą optycznie powiększają przestrzeń i zapewniają niesamowite wrażenia dla oczu. Światło dodaje lekkości, refleksji, odbicie w tafli ożywia wnętrze każdego domu oraz sprawia poczucie komfortu.

Zaczarowany świat kolorów Lacobel

W ofercie w/w szkła znajduje się 14 odcieni podstawowych kolekcji Lacobel !REF!, które w dowolny sposób można ze sobą łączyć. Do dyspozycji Klientów w kolekcji znajduje się 15 barw. Wyposażona paleta barw w 29 kolorów umożliwia łatwą realizację kreatywnych projektów.

Wytrzymałość i trwałość zapewnia utrzymanie naturalne zdrowia

Wybierając szkło Lacobel zapewniamy wieloletni efekt, który cieszy właścicieli niespotykanym magicznym wyglądem i łatwością użytkowania. Lakier pokrywający powierzchnię nadaje jej trwałość, oryginalność oraz gwarantuje, że jej wygląd barwa wraz z upływem czasu nie ulega zmianie. Stosowana farba w procesie produkcyjnym jest przyjazna dla środowiska. To oznacza, że nie zawiera substancji chemicznych i metali ciężkich, które mają wpływ na negatywne skutki naszego środowiska.

Lacobel odporny na temperaturę i promienie UV

Cechy szkła w Lacobel posiada ciekawą cechę odpornościową na wysoką temperaturę do maksymalnie 120°C. Po pokryciu szkła bezpieczną folią jego maksymalna wytrzymałość maleje do 80°C. Promienie UV nie zagrażają szkłu i nie powodują zmiany blaknięcia koloru szkła pod wpływem oddziaływania światła słonecznego.

Bezpieczeństwo „SAFE”
Zamówienie szkła „SAFE”. Lakierowana strona zostanie pokryta tzw. bezpieczną folią. Jest to warstwa polipropylenowej folii która chroni taflę szkła przed niechcianymi zarysowaniami oraz wilgocią. Pełni również funkcję ochronną w przypadku rozbicia szklanej powierzchni. W sytuacji kiedy odłamki szkła powstałe w wyniku rozbicia nie rozprysną się, pozostaną przyklejone do folii. To właśnie wyróżnia „SAFE” który stosuje się najczęściej w kuchniach i łazienkach.

Higiena antybakteryjna

Możliwość pokrycia szkła specjalną powłoką antybakteryjną sprawia zabezpieczenie powierzchni tafli przed rozwojem drobnoustrojów. Wersja antybakteryjna szkła Lacobel zastosowana jest zazwyczaj w otoczeniu o podwyższonej wilgotności i specyficznych warunkach, które sprzyjają rozwojowi bakterii i grzybów.

Łatwość w utrzymaniu czystości

Lakierowane szkło Lacobel łatwo jest utrzymać w czystości. Szklana jednolita powierzchnia pozbawiona jest zakamarków. Wystarczy zaistniałe zabrudzenia przetrzeć detergentem do mycia szyb a następnie wytrzeć do sucha. Mała odrobina płynu do naczyń z wodą wystarczy, żaby usunąć ślady tłuszczu np. w całej kuchni.

Prostota montażu szkła

Lacobel to szkło które nie sprawia kłopotów montażowych. Szklaną taflę mocujemy przy pomocy specjalnych klejów sylikonowych, dwustronnych taśm samoprzylepnych oraz klejów do ceramiki. Ważną sugestią jest zadbanie o to, aby woda nie miała możliwości przedostania się na tylną stronę szklanego ekranu. Lacobel podobnie jak zwykłe szkło podlega obróbce. Możliwa jest obróbka wiercenia oraz szlifowania szklanej powierzchni. W lacobel może być również wycinany w dowolne dekoracyjne kształty i może przybierać formy zgodne z oczekiwaniem Klienta.