KABINY WALK IN

Kabiny walk in – wodna przyjemność w łazience

Przestrzeń, blask, gładkość szkła to obezwładniające poczucie wolności – to nieograniczone bogactwo łazienki. Ważne w wyposażeniu kabin prysznicowych typu walk-in to przede wszystkim przestrzeń w której możemy poczuć się wolni jak w swoim własnym, intymnym królestwie.

Walk in to kabina przestrzenna, otwarta, bez drzwi. Swobodnie stojąca ze szklanymi przegrodami. Wejście do niej z jednej lub dwóch stron. Możemy swobodnie czuć jak towarzyszy nam tylko tafla wody i idealnie przezroczyste szkło. To rozwiązanie dla ludzi, którzy cenią oryginalny design i niezwykłe doznania. Kabiny walk in nie odgradzają nas od świata. Gładkie i delikatne szkło daje nam poczucie że ciało poddaje się swobodne cyrkulacji powietrza. Przed oczami naszej wyobraźni zażywamy wodnych przyjemności w środku otaczającej nas przyrody.

Modna przestrzeń

Ciasne i przepełnione łazienki w wyposażenie łazienkowe powoli odchodzą w dal zapomnienia. Zaczyna panować moda na otwarte przestrzenie, nazwać by można to tworzeniem salonu kąpielowego, w którym to króluje światło. Zyskujemy swobodę spokoju ducha i poruszania się. Kabina prysznicowa walk in ma lekką, oszczędną formę. Jedynym elementem konstrukcyjnym jej części są profile które przymocowują ją do ściany wraz z drążkami które ją stabilizują. Niepowtarzalny design sprawia, że typ kabiny prysznicowej pasuje zarówno do modernistycznych jak i bardziej tradycyjnych łazienek. Ich inność sprawdza się dobrze w nowoczesnym wnętrzu, a w klasycznym – nie przeszkadza i delikatnie je łagodzi.

Dowolnie możemy wybierać możliwość montażu dla tego typu kabin np. z płaskim brodzikiem, bezpośrednio na posadzce lub z odpływem liniowym. Powinno się wziąć pod uwagę to, że w walk in jest nieco chłodniej niż w kabinie zamkniętej.

Fakty, czyli test niewidzialnej ręki

Wygoda, ciekawe nowoczesne rozwiązania, estetyczne i ciekawe jest to, że w łazience równie ważnym elementem jest higiena która to jest wyznacznikiem funkcjonalności. Producenci dbają, aby ściany kabin walk in nie tylko sprawiały wrażenie czystego przezroczystego szkła, ale by były ich odzwierciedleniem rzeczywistości. Kabiny walk-in wyposażane są często w specjalne powłoki, raz w DP Active a raz Reflex.
Obie ograniczają osadzanie się zanieczyszczeń na powierzchniach ceramicznych i szklanych. Zwiększają tym samym do wygodniejszej i efektywniejszej ich pielęgnacji. Podstawową przyczyną zabrudzeń, zabarwień, które ciężko usunąć zwykłym środkiem czyszczącym jest przenikanie substancji chemicznych znajdujących się w wodzie z tymi na powierzchni szkła.

Powłoka polimerowa DP Active wygładza taflę szkła która sprawia tzw. efekt hydrofobiczny powłoki „odpychającej” wodę. Kabiny wolk in czyścimy za pomocą wody i mokrej szmatki. Możemy stosować odkamieniacz i odżywkę DP active. Podobnie powłoka Reflex pozwala pożegnać się z uciążliwym szorowaniem, myciem jak to ma miejsce w starych kabinach. Na jej powierzchni woda zamienia się w większe krople, przez co szybciej spływają po powierzchni po drodze zbierając zanieczyszczenia.

Utrzymywanie czystości szklanej kabiny prysznicowej typu Reflex

Dostępne na rynku rozwiązania stają się coraz bardziej zmodernizowane. Są bardziej twórcze niż dotąd spotykaliśmy w naszych łazienkach, gdzie przebywamy sami ze swoim ciałem i myślami. W strefie naszej intymności poczucie swobody i wolności jest wyjątkowo ważne. To też Kabiny walk in mogą być dla nas interesującym i komfortowym eksperymentem z wykorzystaniem przestrzeni na własne potrzeby. Dzięki nim stworzymy miejsce w zaciszu domu, i w którym możemy przeniesiemy się do krainy zmysłów, żywiołów by zanurzyć w strugach przenikliwego „deszczu” przypominających złudzenie wielkiego wodospadu.

Przykłady wykonanych prac:

Nowe realizacje:


Inne realizacje: