LACOBEL DO KUCHNI

Lacobel do kuchni

Lacobel do kuchni to typowa glazura od zawsze cieszyła się powodzeniem. Nastąpił przełom kiedy pojawiły się nowatorskie rozwiązania. Pojawił się Lacobel. Każdy kto chce uzyskać oryginalny wygląd kuchni, warto pomyśleć i podjąć decyzję o zastosowaniu szkła. Narożne powierzchnie są najbardziej narażone na zabrudzenia i zdecydowanie lepiej sprawdzi się tafla Lacobel.

Ochrona szkłą i jego dekoracja

Ekran ze szkła pełni jednocze funkcję ochronną i dekoracyjną. Szkło jest praktyczniejsze od wielu tradycyjnych materiałów. Pozwala skuteczniej zachować czystość. Pielęgnacja kafelków często wiązała się z czasochłonnym usuwaniem tłuszczu z fug lub ich całkowitą wymianą.

Cała tafla szkła umożliwia swobodne przetarcie całej powierzchni. Odporna jest na wodę i zabezpiecza ścianę przed zabrudzeniem podczas przygotowywanych posiłków. Utrzymanie ekranu Lacobel w estetyce polega jedynie na użyciu środka do czyszczenia szyb i wytarciu tafli do sucha. Niewielka odrobina płynu do mycia naczyń w połączeniu z wodą wystarczą by usunąć codzienne zabrudzenia.

Duży wybór palety barw w Lacobelu umożliwia wybrać odpowiedni odcień dla wyboru upodobania gospodarzy. Połysk szkła lakierowanego rozprasza światło oraz sprawia iż szkło nadaje się idealnie do wykończenia wnętrza kuchni na nowoczesny styl. Kolor można z powodzeniem dopasować do mebli lub innych kuchennych dodatków dzięki czemu szkło lakierowane doceni każdy architekt i projektant wnętrz.

Bezpieczeństwo i komfort

Lacobel od spodniej strony ma położony lakier co czyni go bezpiecznym dla środowiska, pozbawionym metali ciężkich. Montaż ekranu jest łatwy a szklaną taflę można przymocować do ściany za pomocą specjalnego silikonu. Zastosowanie szkła Lacobel w wersji „SAFE” ma dodatkową ochronę przed zarysowaniem oraz wilgocią. Nie sposób uniknąć w kuchni często zabrudzeń oraz porysowań od sztućców. W przypadku stłuczenia ekranu warstwa polipropylenu zabezpiecza nas przed skaleczeniem a jednocześnie utrzymuje połamane fragmenty szkła łącznie.

Lacobel posiada jedną wadę nie można go hartować. Odradza się umieszczenie szklanego ekranu w pobliżu kuchenki, gdyż mógłby popękać. Przy kuchence można zastosować inny rodzaj szkła.